Anneliese Michel

Jeden asi z nejznámějších případů posednutí ďáblem, který obletěl celí svět. Anneliese Michel byla bavorská studentka z katolické rodiny, pomáhala ostatním studentům s učivem,nemluvila sprostě a byla oblíbená mezi vrstevníky.
První záchvaty nastaly v roce 1969, zničehonic upadala do bezvědomí. Při jednom záchvatu si v křečích prokousla jazyk. V roce 1969 je lékař poslal na vyšetření k neurologovi s podezřením na epilepsii,kde veškeré testy včetně EEG skončili negativně. I přes výsledky byla až do konce své smrti léčena na epilepsii a brala antiepileptika .

Anneliese stav se nelepšil a v době, kdy byla na ozdravném botytu v Mittelbergu se u ní objevila první vize, kdy se jí zjevovala obrovská šklebící se tlama ďábla.
Tato vize se jí vracela a ona postupně propadala depresím a apatii. Poslední a nejtěžší záchvaty prodělala v roce 1972…….vyšetření dopadlo opět negativně. Annelise se začala obracet ještě více k bohu a prosila ho o pomoc. Čím více se snažila modlit a získat pomoc u boha, tím se všechno jen zhoršovalo. Začala cítit po domě odporný zápach, ale nikdo jiný ho necítil, čím dál častěji viděla vize s obrazem ďábla. Dokonce odmítla pohlédnou na obraz Krista, ani vstoupit do kaple v San Damiano v Itálii.

Anneliese Mitchel

Specialista na exorcismus a posedlost Adolf Rodewyk se navzdory lékařským přesvědčením o její epilepsii domnívá, že se dívka opravdu nachází ve fázi posednutí. V této době se s ní seznamuje kněz Ernst Alt a začínají se s Anneliese modlit společně. Dívka podstupuje na žádost lékařů další vyšetření, které je opět negativní. Její stav se začíná rychle zhoršovat. Během záchvatů napadala v zuřivosti osoby a věci kolem ní. Téměř nespala. Trpěla záchvaty hyperaktivity, při nichž se vrhala do vzduchu i na zem, ubližovala si. Dokázala několik hodin nepřetržitě řvát a vzývat Ježíše aby jí pomohl. V návalech horka ze sebe strhávala oblečení nebo se máčela v záchodové míse.

První exorcismus se vykonal v roce 1975 a to Ernstem Altem a Arnoldem Renzem. Během exorcismu se u Anneliese objevilo šest démonů. Nero, Jidáš, Lucifer, Kain, Hitler

V září se začal její stav zlepšovat, dívka měla i pozitivní vize a přestala upadat do transu. Fyzický stav se ale nelepšil. Anneliese stále ztrácela na váze, přestala úplně jíst a odmítala veškeré lékařské vyšetření a pomoc. Těsně před smrtí ( 1. července 1976 ) se jí údajně zjevila Panna Marie. Podle pitevní zprávy zemřela na podvýživu a dehydrataci

Film, který velice dobře vystihuje život a boj o život Anneliese Michel se jmenuje – V moci ďábla