Astrální cestování

Astrální cestování je stav těla a mysli, který dovoluje našemu vědomí opustit naší fyzickou schránku a vycestovat mimo naší realitu.

Už dávní šamani, kouzelníci a vědmy využívali této schopnosti ke komunikaci s velkými duchy, jinými realitami a světem mrtvých. Ovšem jako každé zahrávání si s jinými realitami a světem mrtvých má i tato praktika svá úskalí, omezení a pravidla.

Pokud se pokoušíte o astrální cestování, tak je důležité být v astrálně klidném a čistém prostředí. Toto je velmi důležité, protože i když se vašemu tělu nemůže nic stát, tak vaše duše a psychika může utrpět značný šok a poškození.

Mnoho lidí říká, že astrální cestování je naprosto bezpečné a nic se vám nemůže při tomto stavu přihodit. Toto je ovšem velký omyl pramenící pouze z toho, že při svých astrálních výpravách se ještě nesetkali s temnými bytostmi, které mohou způsobit značné komplikace v podobě přivtělených duší a našeptávačů, kteří se budou chtít zmocnit vašeho fyzického těla a nakonec i vaší duše.

Pokud jste si jistí, že jste v klidném a pohodovém prostředí a i přes veškerá rizika se rozhodnete vyzkoušet svůj astrální výlet, tak na internetu naleznete spoustu „zaručených“ návodů jak tohoto stavu dosáhnout.

Pravdou je ovšem to, že žádný zaručený a spolehlivý návod neexistuje. Zaručený je pouze stav, do jakého se musíte dostat. Pokud chcete vystoupit ze svého těla, je nutné aby vaše tělo v klidu spalo, ale přitom vaše mysl zůstala v bdělém stavu. Musíte se oprostit od svého fyzického těla tak, že nevnímáte žádné fyzické projevy svého těla a nevnímáte ani svůj vlastní dech. Jinými slovy tělo spokojeně spí a vy můžete vklidu opustit své fyzické tělo.

Ovšem abyste si nemysleli že už teď máte vyhráno, není to tak jednoduché. Pokud se pokusíte opustit své tělo, je to skoro jako byste byli zabaleni ve fólii, kterou musíte protrhnout a vyklubat se na svět.

Pokud se Vám toto povede, další věc na kterou si budete muset zvyknout, je ta, že jako energetické tělo nemáte žádné oči, uši, nos a ani hmat. Zkrátka máte pouze váš vnitřní zrak, kterým vnímáte vše co je okolo vás. Vnímáte najednou to, co je pod, nad, vpředu, vzadu, vlevo i vpravo. Aby toho nebylo málo, tak kromě všech světových stran vnímáte i různé časové otisky věcí minulých. Můžete „vidět“ například dveře, které nikam nevedou, nebo třeba strom, který roste uprostřed místnosti a prorůstá stropem (jako se to například stalo mně). Později jsem zjistil, že tyto dveře zde stály v minulosti a že později byly zazděny. Zkrátka nevnímáte čas tak, jak jste zvyklí.

V astrálním světě můžete potkat kromě toho negativního i spoustu pozitivních bytostí a komunikovat s dalšími lidmi, kteří astrálně cestují. Můžete navštívit místa, která jsou kilometry daleko. Nikdy však nemáte jistotu, že vidíte tato místa v současnosti, ale může se vám prolínat s minulostí a jejími astrálními otisky. Nikdy však v astrální rovině neuvidíte budoucnost. Nelze tudíž takto předvídat co se stane. Budoucnost vám i nadále zůstane zastřena závojem tajemství. V astrální rovině se můžete setkat i se svým „andělem strážným“ a promlouvat s ním o dosavadním životě.

Možná v tomto budete lepší než já, ale mě se povedlo vystoupit ze svého těla přibližně po 3-letém tréninku. Nebo například při mé další cestě, když už jsem vystupoval ze svého těla, na mě někdo z astrální roviny zakřičel hlubokým a přísným hlasem „co to děláš!“. V tomto okamžiku byla má astrální cesta u konce. Po procitnutí jsem viděl jak hrneček postavený tak 2 metry ode mne se sám rozjel po stoje a rozbil se o zem.

Závěrem bych rád dodal, že astrální cestování nepatří zrovna mezi bezpečné praktiky a není radno si s ním zahrávat. Pokud ale přesto chcete vyzkoušet svou astrální cestu, tak se prosím poraďte s někým, kdo má s tímto zkušenosti.