Ed a Lorraine Warrenovi nejznámější vyšetřovatelé paranormálních jevů

Ed a Lorraine Warrenovi

Bezesporu nejuznávanějšími vyšetřovateli byl manželský pár Edward Warren Miney (narozen 7. října 1926, zemřel 23. srpna 2006) a Lorraine Rita Warren (narozena 31. ledna 1927, zemřela 18. dubna 2019). Tento manželský pár pomohl bezpočtu rodinám které byly sužovány démonickými silami a poltergeisty. Edward byl válečný veterán druhé světové války ve Spojených státech amerických a bývalý policejní důstojník, který se stal démonologem, autorem knih a přednášejícím o paranormálních jevech. Lorraine byla jasnozřivá a prosřednictvím lehkého transu dokázala komunikovat s dušemi zemřelých a vidět co vedlo k jejich smrti. Díky tomuto daru úzce spolupracovala se svým mužem na vyšetřování paranormálních jevů.

Mezi jejich nejznámější případy patří bezesporu:

1) Annabelle
Příběh panenky Annabelle byl mnohokrát zfilmován, avšak ne vše co ve filmu zaznělo a co se ve filmu odehrálo byla realita. Například ve filmovém podání byla Annabelle loutka s dřevěnou hlavou a zlým výrazem v obličeji. Ve skutečnosti panenka vypadala úplně jinak, jak můžete vidět na následující fotografii.

Skutečná panenka Annabelle

Pokud se zaměříte na děj filmového zpracování příběhu, tak část, kde Annabelle mění pozici a místo, kde se nachází, tak ta se skutečně opírá o realitu, dokonce i kresby na papírech a stěnách jsou podle skutečných důkazů. Ovšem kdo a kdy panenku vyrobil je obestřeno tajemstvím a nikdy se to nejspíše nedozvíme.

2) Rodina Perronových
Případ rodiny Perronových byl zfilmován pod názvem „V zajetí démonů / The Conjuring“ na kterém spolupracovala přímo Lorraine. Děj popisovaný ve filmu odpovídá skutečnosti. Avšak konec filmu už tak přesný není. Případ rodiny Perronových je ve skutečnosti jediný nevyřešený případ těchto vyšetřovatelů. Ve skutečnosti byla aktivita v domě tak silná, že nebylo v jejich silách rodině pomoci a případ končí tragicky.

Skutečná rodina Perronových

3) případ Amityville
Je pravděpodobně nejznámější případ který manželé Warrenovi vyšetřovali. Jednalo se o rodinný dům posednutý „ďábelskými“ entitami. Démonické působení bylo tak intenzivní, že se rodina George a Kathy Lutzových musela z domu odstěhovat. I když několik údajných očitých svědků líčí případ jako podvod, Warrenovi zastávají názor, že působení démonických sil bylo opravdové. Nejvěrnějším filmovým ztvárněním je prý film „ve 3:15 zemřeš“

Skutečná rodina Lutzových

4) Enfieldský Poltergeist
Tento případ byl předlohou pro film „V zajetí démonů 2 / The Conjuring 2“, kde se jednalo o sužování rodiny rodiny na Londýnském předměstí projevy démonické entity (Poltergeista). V domě se přemísťovali věci, samovolně vznikal nepořádek, nádobí samo vylétávalo z kuchyňské linky. Většina vyšetřovatelů toto brala jako podvod a díky zuřivé náladě dětí toto řádění připisovali právě jim. Warrenovi však s tímto nesouhlasili a rozhodli se rodině pomoci. Důkladně zdokumentovali celý případ a zajistili posedlé dívce včasnou pomoc. Odpůrci ovšem tvrdí, že Warrenovi byli s případu mnohem méně angažováni, než Warrenovi říkají.

skutečná enfieldská rodina