Eleonor Zugun

Eleonore se narodila 24. května 1913 ve vesnici Talpa v okrese Dorohoi.
Jednoho dne byla poslána se svým bratrancem k babičce. Na cestě našla kapesník plný mincí. Byla nadšená a rozhodla se, že si je ponechá a všechny utratí za sladkosti, kterých měla málo. Po cestě je také utratila a většinu sladkostí si schovala po kapsách.

Eleonore Zugun
zdroj Google

Když došli k babičce, bratranec Eleonory se pochlubil co dívka našla. Její babičce se to ale vůbec nelíbilo. Řekla Eleonore, že si vzala ďáblovi peníze a už je zatracená. Jak řekla, tak se také stalo a už následujícího dne se kolem dívky začaly dít divné věci, které trvaly roky. V její blízkosti se pohybovaly předměty, které se najednou otočily směrem k Eleonore a udeřily jí do obličeje.
Dívka podstoupila exorcismus, ale marně. Někdo se o ní dozvěděl a ihned to dal do novin.
Tímto způsobem se o ní dozvěděla hraběnka Zoe Vasilko-Serecki, kterou paranormální jevy nesmírně zajímaly. Nechala pro dívku poslat a ubytovala jí u sebe, kde mohla po dobu dvou let sledovat, zapisovat a zkoumat úkazy, které se kolem Eleonore projevovaly. Napsala o tom také knihu.
Dílo psané na základě psychoanalýzy (1933).
Eltern wie sie sein sollten

Eleonore s hraběnkou a vyšetřovateli
zdroj Google

Hraběnka přizvala na zámek i nejuznávanější paranormální vyšetřovatele, fyziky a badatele té doby. Mohly společně vysledovat až 5000 jevů, které se kolem dívky projevovaly. Při jednom sezení byla Eleonore zraněna. Stalo se to v Mnichově, při jednom natáčení záznamu o dívce. Častokrát byla i pokousaná něčím neviditelným a za přítomnosti ostatních.

Eleonore Zugun
zdroj Google

od 30. září do 26. října 1926 jí doktor Price převezl na pozorování do své laboratoře v Anglii. Odborníci, kteří tam pracovali byli povětšinou skeptici. Eleonore dokázala pod kontrolou komise a za vytvořených podmínek, které anulovaly možnost podvodu předvést řadu paranormálních úkonů. Vše zcela nevědomky. Pohybovaly se předměty, byla opět pokousaná na rukách, škrábance po těle, nejčastěji však na obličeji.

Zdroj Google

Po návratu do Vídně dostala Eleonore svou první menstruaci a veškeré paranormální jevy se naráz zastavily. Usadila se v Bukurešti, kde nastoupila do krejčovské dílny.

autentické záběry bez zvuku