Lucidní snění

Co to vlastně je?
je to stav, kdy si spící člověk uvědomuje, že sní a tím pádem má možnost jakkoliv svůj sen ovlivňovat a měnit.
Také se to nazývá- probuzení ve snu.
Už u Aristotela můžeme najít první zapsané zmínky o lucidním snění a to roku 415.
Dále 8.st v Tibetu a to formou jogy buddhistickými mnichy, kteří se zaměřovali na bdění během spánku.
Průkopníkem tohoto fenoménu byl markýz d´Hervey de Saint-Denis, který sepsal postup. A koncem 20 st. to byl Stephen LaBerge, který to vzal vědecky a popsal změny v mozku čímž došlo k přijetí tohoto fenoménu ve vědeckých kruzích.

zdroj Google

Tréning:
Je několik možných technik, kdy se můžete naučit lucidně snít. Každá vyžaduje cvik a trpělivost, ale časem by jí mohl zvládnout každý.

Metod je opravdu hodně a záleží na Vás, co Vám bude vyhovovat, nejčastější metoda je:
1) Pamatovat si své sny. Můžete si je i během noci při probuzení zapisovat a ráno se snažit vzpomenout na co nejvíce detailů z každého snu. pokud máte pocit, že se Vám nic nezdálo, tak změňte techniku. Po probuzení nechte oči zavřené a pokuste se vybavit aspoň nějakou část Vašeho snu. Budete-li úspěšní a na něco málo si vzpomenete, tak nepřestávejte, určitě se dostaví i zbytek snu.
2) Pamatujte na detaily, kde jste byli, lidi kteří tam byli, také Vaše pocity, pokud plavete v moři, zkuste si představit jeho teplotu a ucítit vlny.
3) Jako dobrá metoda je, že pokus se Vám zdá často jeden sen dokola, tak si před spaním řekněte……vstoupím-li do školy, je to sen.
4) Čím častěji si budete přes den kontrolovat svou bdělost otázkou…je právě tohle sen? je pravděpodobné, že si tuto otázku položíte i při skutečném snění. Tím získáte kontrolu na snem.

Při tréninku se Vám to jednou povede a Vy zjistíte, jak je to úžasné