Maria Gomez

Už jste slyšeli o této ženě?
O Marii Gomez toho moc ke čtení nenajdeme, ale o jejím zážitku se kterým až do své smrti žila, najdeme záznamů spousty.
V roce 1971 se stala věc, která dodnes nemá vysvětlení. V jejím domě v Bélmezu se jednoho dne začaly objevovat na zemi obličeje neznámých lidí.
Stalo se to v době, kdy Mária připravovala večeři. Všimla si na zemi tmavé skvrny, která připomínala lidský obličej. Maria měla horečku a tak to připisovala halucinacím. Přesto se snažila skvrnu vyčistit, ale marně. Nechala to tedy být, jenže obličej se začal stále více rýsovat.

Maria Gomez

Aby toho nebylo málo, obličejem muže, který se objevil jako první se vše začalo rozjíždět a na podlaze přibývalo stále více obrazců lidských obličejů, s těly i bez těla.

obrazy na zemi
Zdroj Google

Od té doby je vesnička Bélmez de la Moraleda ve Španělsku známa po celém světě. Dodnes jí navštěvuje mnoho badatelů, kteří se neúspěšně snaží tomuto jevu přijít na kloub…..zatím marně. Stačí sem přijet a jít po vyznačené trase ( po červených šipkách na cestě) , která Vás dovede k domu Marie.
Její syn Miquel, který žije stále v tomto domě, Vás přivítá a ochotně poví příběh:

Po prvním úkazu na podlaze, se za měsíc začínají přidávat další a další. To už bylo na Marii moc. O všem s manželem informovala starostu vesničky. Napadlo je, že může být pod zemí pohřben člověk a tímto způsobem volá o pomoc.
Vykopaly skoro tří metrovou jámu přímo uprostřed místnosti.

zdroj Google

V zemi se našly lidské kosti z přibližně z 12. století. Maria začala hledat nějaké zprávy, které by ukázaly více informací k pozemku. Zjistilo se, že dům stojí na pohřebišti z doby arabské nadvlády. To už se začaly do domu sjíždět všelijací novináři a parapsychologové, aby tento jev vyřešili.

zdroj Google

Katolické církvi se to vůbec nelíbilo a tak nechala na tři měsíce pokoj zapečetit a nikdo nesměl dovnitř. Očekávali, že po jeho otevření tam nic nebude. Opak byl ale pravdou a církev byla velice překvapená, když po otevření nejenže tváře nezmizely, ale navíc tam byli nové. Některé byli zřetelnější, některé se dokonce posunuly o kousek dál. Jeden z obličejů byl téměř totožný s generálem Francem…tehdejším diktátorem. Jeho podobizna se objevila u Márii v domě, několik měsíců před jeho smrtí.


zdroj Google

Velkou záhadou bylo i to, že obrazce reagovaly na samotnou Marii. Pokud byla unavená, bez energie či nemocná, jejich intenzita zanikala. Maria Gomez před svou smrtí řekla, že by si moc přála, aby až zemře, šly ty obrazy s ní, aby jí doprovázely na onen svět a tím se dokázalo, že to nebyl podvod. Zemřela v 85 letech a co je nejzvláštnější, obličeje se z místnosti začaly ztrácet, ale pro změnu se objevily ve vedlejším domě, kde se Maria narodila.
Někteří parapsychologové tvrdí, že byla medium, jiný zase, že určitě šlo o nějaký podvod. Třeba se jednou vše vysvětlí, ale do té doby zůstanou obrazce záhadou…