Ostrov tajemných panenek

zdroj Google

Už roky patří toto místo v mexické oblasti Xochimilco mezi oblíbené u mnoho badatelů a paranormálních vyšetřovatelů.
Lokalita je známá svým systémem kanálů a uměle vytvořených ostrůvků. Jedním z nich je i tzv. Ostrov panenek.
Velké procento lidí, kteří ostrov navštívili, říká, že je přeplněno paranornálními úkazy a sami by na něm nenocovali.

Jak to tedy všechno vzniklo?
V druhé polovině 20. století začne správce ostrova Julian Santana Barrera jako posedlí věšet na stromy panenky různých velikostí, typů a stáří. Hlavním důvodem bylo neštěstí, které postihlo jednu mexickou rodinu. Nějakým způsobem, který nebyl nikdy rozluštěn, se jejich malá dcerka ztratila a objevila se mrtvá pár kilometrů od domova. Sama by se k ostrovu tak rychle nedostala a pokud by se vzala na vědomí verze policie, že jí někdo unesl a připlul s ní k ostrovu, kde jí posléze zabil, se zase nezdá místním obyvatelům, kteří by si prý všimli, že někdo kolem nich pluje. Ten den, ale nikoho nezahlédl ani jeden z nich.
Dívenka měla u sebe svou panenku. Správce, ve snaze vyjádřit zesnulé dívce respekt a úctu, pověsí její panenku na strom.
Duch dívky ho ale začne žádat o další a další hračku. A tak Barrera shání, hledá i v odpadcích a kanálech další hračky pro mrtvou dívku, která nemá stále dost. Pronásleduje ho ve snech a nedá mu pokoje. Zanedlouho je ostrov posetý tisíci panenek.

zdroj Google

Hladová duše dívky stále nedávala Julianovi spát. Jeho trápení náhle skončilo smrtí.
V roce 2001 nalezne jeho synovec Barrerovo tělo na stejném místě, kde kdysi on sám nalezl tělo malé dívky. Šlo o náhodu? nebo si duše vyžádala další panenku na hraní? Další možností je, že se začaly mstít panenky, které v sobě mají hodně zlého. Alespoň tak, to tvrdí paranormání vyšetřovatele, kteří na místě strávili mnoho dní a zažili si s místními panenkami děsivé chvilky.
Návštěvníci ostrova nezávisle na sobě popisují atmosféru tohoto místa jako démonickou, zlou. Panenky prý za jejich zády šeptem vyslovují jejich jména v noci jsou nějakou silou údajně oživené a dokážou i pohnout některou částí těla. Při odjezdu, je všem návštěvníkům doporučováno dát panenkám nějaký dar. Na panenkách se podepisuje zub času a většina z nich se pomalu, ale jistě rozpadá. Kam se potom přemístí duše, která je uvnitř panenky? A až tam jednoho dne nebude žádná a ostrov najde nového majitele,…..bude schopný tam v klidu a míru žít? nebo ho negativní energie pohltí? Třeba se o tom jednou dočteme.

Podívejte se na vyšetřování na Ostrově panenek od Dobyvatelů ztracené pravdy.