Památník vítězství u obce Milín

Památník se nachází na území obce Milín a je vybudován na návrší mezi Milínem a jeho osadou Slivice. Památník má za úkol vyjadřovat ideu konce 2. světové války a definitivní porážku hitlerovských armád posledním bojem na evropském kontinentu. Zároveň slouží jako připomínka nespočetných obětí, jež si válka vyžádala v řadách vojsk, partyzánů i mezi civilisty v celém regionu.

Někteří lidé na tomto místě pociťují zvláštní pocity toho že zde nejsou sami, někteří hovoří o panice, která zjevně nemá příčiny a část dotázaných zde naopak popisuje pocit klidu a naplnění.

Rozhodli jsme se že toto místo navštívíme také s naší technikou a zjistíme jaká je skutečnost. Na památník jsme dorazili s Lenkou přibližně kolem půlnoci. Vyndali jsme fotoaparát, baterku a diktafony. Cestou k památníku jsme zjistili že v okolí se pohybuje spousta zvěře, tudíž jsme rovnou ze zvukových projevů eliminovali kroky a šustění v okolním porostu. Udělali jsme pár fotografií pro začátek jako při každém vyšetřování. (Pomáhá nám to určit jak byly objekty umístěny na začátku vyšetřování.)

Zkoušeli jsme komunikaci s případnými entitami, proto Lenka vzala diktafon a začala se ptát. Na nahrávkách, při následném poslechu, byl slyšet pouze rachot v okolním porostu. Proto se Lenka zeptala zda, když nechtějí komunikovat, si může někoho alespoň vyfotit, načež začala fotit památník sekvenčně jednu fotografii za druhou. Během focení jsme začali oba pociťovat změny v atmosféře kolem památníku a začalo nám připadat, že nás někdo pozoruje, ale Lenka pokračovala dál ve focení památníku. Asi po 30ti vteřinách se pocit sledování začal zhoršovat, proto jsme slušně poděkovali a dali se na odchod. Doma jsme zaznamenaný materiál podrobili analýze, kde na zvukových nahrávkách toho moc nebylo, ale na fotografiích – to necháme na Vašem posouzení. Ale jelikož to bylo podle časové značky po Lenčině žádosti zda si může někoho z nich vyfotografovat, tak je to dosti zajímavé.

Před žádostí o fotografii
Po žádosti o fotografii

Pokud víte o zvláštních místech, která bychom měli navštívit, tak neváhejte a napište nám. Jsme vděčni za každou Vaši reakci i komentář v naší skupině na Facebooku.