Případ Milín

Případ je skutečný ovšem jména jsou pozměněna z důvodu zachování soukromí.

V únoru 2019 nás kontaktoval manželský pár Jirka a Lucka. Jirka trpí dlouhodobě depresemi a neovladatelnými stavy strachu o Lucku. Jirka byl dokonce v péči psychologa, ale stavy se moc nelepšily. Lucka se proto zkusila obrátit na nás.

Domluvili jsme termín setkání a setkali jsme se na neutrální půdě občerstvení čerpací stanice na Buku. Popovídali jsme si a vyzvěděli pro nás klíčové informace. Hlavně o průběhu Jirky stavů. Z rozhovoru a také podle toho co jsme u Jirky viděli jsme usoudili, že by se mohlo jednat o přivtělenou duši (takzvaného našeptávače). Pokud člověk u sebe něco má, vidíme to formou různě tmavých stínů a mas. Druhý den jsme kontaktovali Lucku a vysvětlili jí o co se nejspíše u Jirky jedná. Lucka souhlasila s návštěvou přímo u nich doma.

Návštěvu jsme Domluvili na sobotu večer. Už při příchodu do bytu jsme vycítili že není něco v pořádku. Sedli jsme si v obývacím pokoji a povídali si.
„S sebou na tyto sezení nosíme křesťanské artefakty, které pochází z Vatikánu a jsou posvěceny exorcisty, se kterými jsme pravidelně v kontaktu.“
Během našeho rozhovoru byl Jirka úplně v pořádku, byl komunikativní a usměvavý. Zdálo se jako by mu nikdy nic nebylo. Lucka byla sama překvapena jak se Jirka choval. Toto trvalo do chvíle než jsme odešli domů.

Byl to pro nás test abychom měli jistotu proti čemu stojíme. A dopadl úspěšně. V neděli jsme opět přišli k Jirkovi a Lucce. Ovšem už vyzbrojeni na boj. Jirku i Lucku jsme informovali o tom co bude probíhat a dali se do práce. Jako první jsme museli zajistit oddělení Jirky od utlačovatele. Provedli jsme vykouření celého bytu, abychom nezvaného hosta oslabili. Když jsme toto provedli, Jirka začal pociťovat náhlé útoky a střídání nálad, proto dostal do ruky relikvii, která mu pomohla toto zvládnout. Manipulátor, který Jirku ovládal a našeptával mu se bránil, ale nakonec nevydržel pro něj nepříjemné prostředí a od Jirky se oddělil. Na Jirkovi byla vidět neskutečná úleva. Tím ale pro nás práce neskončila, ale naopak začala. Provedli jsme další vykuřování abychom oslabili přivtělence, ale stále byl moc silný a bránil se odvedení. V tu chvíli jsme museli přijít k vyhladovění. Jirkovi jsme věnovali nejvyšší ochranný artefakt, který nosil stále u sebe. Tím jsme Jirku ochránili do doby, než se přivtělené duše nadobro zbavíme. Jirku i Lucku jsme připravili na to, co bude následovat, jelikož entita bude po dnešním zásahu zuřit a kopat kolem sebe.

Druhý den nám Lucka volala, že Jirka se po dlouhé době klidně vyspal, za to ona byla ve střehu. I když to pro Lucku bylo těžké ustála to na jedničku. Ráno totiž našla povalený velký a těžký květináč v obývacím pokoji a v pracovně měli otočené a vytažené žaluzie, které před spaním byly zavřené. To pro nás znamenalo že jsme na správné cestě.

Další návštěva po pár dnech byla ve znamení vyhoštění nezvaného hosta. Od chvíle co jsme vešli do bytu tam byla skoro hmatatelná nepřátelská atmosféra. Opět jsme provedli vykuřování a očištění bytu a nakonec přistoupili k odvedení entity. Už když jsme prováděli vykuřování na nás entita útočila a ukazovala se nám jako znetvořená nelidská postava, s obrovskými drápy a snažila se nás zastrašit. Systematicky jsme procházeli bytem a nahnali entitu do jedné místnosti, kde jsme provedli odvod do světla k vyššímu soudu a jejímu očistci.

Dozvuky samozřejmě byly, ty jsou vždy. Nic nezmizí ve vteřině. Mohu ale říci, že po týdnu se Jirka vrátil do běžného života a začal opět žít. Nyní, i po několika měsících, jsou Jirka i Lucka naprosto v pořádku a jejich život dostal opět světlou podobu.

Benediktinská medaile (kříž svatého Benedikta)