Případ od Warrenových-David Glatzel a Johnson

Další případ Eda a Lorraine Warrenových je sice méně známý, o to více ale děsivý.
Tento případ se odehrává v roce 1980, kdy se rodina Glatzeových přestěhuje do domu v Brookfieldu v Connecticutu.
Za necelý měsíc začne v domě docházet k nevysvětlitelným a podezřelým událostem.
Tyto neznámé síly se začali zaměřovat na jedenáctiletého chlapce Davida Glatzela.
David začne v domě vídat přízraky například jako je starý muž se spálenou kůží. Muže s velkýma černýma očima, zvířecími rysy (ostrými a nerovnoměrnými zuby), kopyty a rohy) .

Chlapec začal v transu mluvit cizím jazykem, nelidsky vrčet, navíc se mu na těle objevují kousance a škrábance, které by si sám udělat nemohl. Na vchodových dveřích se objevují škrábance, jako by se něco pokoušelo dostat dovnitř bez povolení. Navíc chlapec, který byl v druhém patře dokázal naprosto přesně popsat tyto rýhy, i jak vypadají, i když se z pokoje nedostal ven. Jeho vize se stále zhoršovaly a byli častější i ve dne. Rodina přesně dvanáct dní po prvním incidentu zavolala na pomoc Warrenovy. Lorraine si při první návštěvě ihned všimla černé mlhy, která se vznášela nad chlapcem. Sestra Debbie s matkou pověděly Warrenovým, jak několikrát pozorovaly Davida, kterého něco neviditelného bilo a dusilo. Poté mu na krku naskočilo mnoho červenočerných podlitin. David v Přítomnosti Eda vrčel, syčel a mluvil světskými hlasy a dokonce recitoval pasáže z Bible. Jakmile Warrenovi zajistily důkazy o posedlosti, začalo se s exorcismem. Přesněji řečeno třem menším.

zdroj Goggle

Dokonce Lorraine byla svědkem, kdy David začal levitovat, během exorcismu přestával dýchat a často prokazoval schopnost předvídání. Konkrétně k vraždě, kterou by později mohl provést Johnson (přítel Davidovi sestry Debbie, který s nimi bydlel). Warrenovi tuto zprávu nebraly vůbec na lehkou váhu a o několik dní později dokonce informovali policii o možném nebezpečí.

Pokud démonovi dovolíte úmyslně se Vás zmocnit, je vše mnohem horší a démona poté vypudit bývá téměř nemožné, jelikož to ten dotyčný člověk udělá v plném vědomí. To se přesně stalo s Johnsonem….ten údajně při exorcismu Davida prohlásil směrem k démonovi, ať si vezme jeho namísto Davida. Pár dní po vyprovokování démona Johnsonem, se Johnsonovi jízda autem málem stala osudnou. Auto přestalo za jízdy fungovat a narazilo do stromu. Johnsonovi se jako zázrakem nic nestalo. Po tomto incidentu se Johnson vydal do svého nového pronajatého domu, aby prozkoumal studnu, kde se údajně nacházel démon, prý to bylo naposled, kdy démona viděl a navázal s ním oční kontakt. Warrenovi ho před tímto činem varovali.
Zatímco se Davidův stav zhoršoval, jeho sestra Debbie se na to nemohla už déle dívat a s Johnsonem se do pronájmu přestěhovali o několik dní dříve, než bylo v plánu.
Po nastěhování do nového bydlení se začal Johnson chovat divně, poté také jako David upadal do transu, při kterém vrčel a měl halucinace. Nikdy si na nic ale nevzpomínal. Debbie se začala obávat, že démon přesídlil na jejího přítele.

zdroj Google

Dne 16.2.1981 se Johnson ve své práci omluvil, že mu není dobře a vydal se do práce Debbie, která pracovala v -psí boudě- chovatelské stanici. Bono (zaměstnavatel Debbie) pozval děvčata na oběd. Zde se silně posílil alkoholem.
To mělo za následek to, že při návratu na stanici byl Bono velice rozrušený. Debbie vyzvala všechny, ať opustí místnost a snažila se Bona uklidnit. Ten ale zadržel Mary (sestřenici Debbie) a odmítal jí pustit. Náhle se tam objevil Johnson, který vyrazil proti Bonovi s nožem o velikosti 13 cm. Vrčel při tom jako zvíře a divoce začal Bona bodat. Ten ještě téhož dne zemřel. Johnson utekl, ale byl nalezen a zadržen 3km od místa vraždy.
Následující den Lorraine Warrenová informovala Brookfieldskou policii, že Johnson byl posedlý, v době trestného činu. Soud odsoudil Johnsova k 10-20 letům za vraždu prvního stupně, ale odseděl si pouze pět. Soud nebral v potaz výpověď Eda a Lorraine pro nedostatek důkazů.
Johnson si tedy odseděl nějaký ten rok ve vězení, jestli se u něj ještě někdy objevil nějaký náznak posednutí není možné dohledat.

Zdroj Google – Johnson dříve i dnes.

Ohledně Davidova posednutí a jak vše dopadlo se pravděpodobně nikde nedočteme, protože mnoho lidí, když se setká s podobným zážitkem, se snaží na něj zapomenout a dále si je bolestivě nepřipomínat. Tak tomu je i v tomto případě.

Tento příběh má i filmové zpracování.