The Black monk of pontefract

V roce 2012 vyšel film režiséra Pata Holdena „Když vyšlo světlo“. Film se opírá o skutečné události, které se staly v Pontefract, West Yorkshire v Anglii po roce 1966. Sám režisér byl jako malý svědkem několika aktivit, jelikož jeho teta Jean Pritchard, která byla přítelkyní utlačované rodiny Pritchardových.

Tento případ se zapsal do dějin Anglie jako nejnásilnější případ v strašení v historii.

Dům rodiny Pritchardových

Oproti filmu, se rodina sestávala z Jeana a Joe Pritchardových, jejich syna Filipa a dcery Diane.

Aktivita v domě se začala projevovat kalužemi na podlaze v domě, které neměly žádné vysvětlitelné příčiny tvorby, dokonce byl kvůli tomu i celý dům odpojen od hlavního vodního řadu, ale kaluže se objevovaly stále dál, i když v těchto místech žádné trubky nebyly.

Po nějaké době aktivita zesílila natolik, že začalo docházet k samovolnému zapínání a vypínání světel, přemísťování nábytku doprovázeném zvukovými projevy a kroky, které nikomu nepatřily. Fotografie v rámečku za sklem byly roztržené, jako by se něco snažilo Jeana a Joe rozděit.

I přes to, že většina pozvaných lidí (včetně policistů, vikáře a vedení místní radnice), kteří byli svědky paranormálních jevů v domě, byla rodina Pritchardových terčem posměchu.

V této době se zdálo, že se aktivita začíná stupňovat, protože kromě kroků, světel a přemísťování nábytku, který v této době začínal kromě obvyklého přemístění být ještě ve většině případů převrácený vzhůru nohama, začíná být zřetelně vidět stínová postava, která se prochází domem.

Aktivita v domě neutichá ani dnes. Vyšetřovatelé se stále setkávají s novými projevy.

Největší aktivita byla zaznamenána když zůstal na víkend doma sám syn Filip se svou babičkou Sarah Scholesovou. V tu dobu docházelo ke spontálnímu tvoření vodních kaluží, pozorovatelnému zapínání a vypínání vypínačů světel, dokonce i pumpička na termosce s čajem se sama pohybovala nahoru a dolu.

Během následujícího měsíce aktivita ustala na následující dva roky. Poté se bez varování opět vrátila v plné síle. Ovšem rodina Pritchardových se rozhodla se nevzdat a s jevy v domě se naučila existovat.

Když se režisér Pat Holden rozhodl příběh zfilmovat, rodina dům prodala, aby nebyla vystavena každodennímu náporu amatérských lovců duchů.

Nikdo nedokáže s jistotou říci,z jakého důvodu se zde začaly tyto jevy projevovat,jednou možnou teorií je výstavba domu v místě bývalého šibeničního popraviště,kde mimo jiné byl popraven mnich za znásilnění nezletilé dívky,díky této události se temné zjevující se postavě přezdívá black monk.

Pro ty z Vás,které článek zaujal,zde máme odkaz na filmové zpracování této události: http://www.onlinefilmykeshlednuti.cz/horor-filmy/when-the-lights-went-out-when-the-lights-went-out-2012-ke-shlednuti-online

Zdroj následující fotogalerie Google.com