Třetí oko

Třetí oko, šestý smysl, nebo šestá čakra je jedna a ta samá věc.

zdroj Google

Zmínku o třetím oku datujeme v duchovní historii od dob, kdy Horus, egyptský bůh Slunce přišel o oko a namísto něj si dokázal vyvinout „třetí oko“ na čele centimetr nad obočím v úrovni kořene nosu. To mu umožnilo vidět i to, co je ukryto pod povrchem, vidět ucelený obraz a získat schopnosti, ve formě předvídání.

Pokud v sobě probudíte třetí oko, získáte mimosmyslové vnímání a již zapomenuté spirituální schopnosti, začneme jasně vnímat i jinak nehmatatelné a neviditelné světy.
Stalo se vám někdy, že jste měli pocit přítomnosti něčeho v koutku pohledu? Otočíte se, ale nic tam není? Logicky jste zaměřeni na střed pohledu, ale občas vaše vnitřní oko zachytí něco v rohu, kde se může nacházet třeba bytost, která chce na sebe upozornit nebo má jiné úmysly. Podobné stavy můžete zaznamenat právě ve chvílích, kdy jste bud‘ trénovaní a není pro vás problém otevřít oko, obdaření, nebo jste jen velmi unavení. ( i tu ale může jít třeba o oční vadu).


Doporučuje se třetí oko aktivovat pozvolna. Nikdy se nesnažte ho aktivovat násilně, můžete si tím hodně ublížit to znamená:
Pokud budete k aktivaci šesté čakry přistupovat bez netrpělivosti a s pokorou, neublížíte si. V opačném případě může být pro vás náhlé uvedení „spící“ životní energie do pohybu, a aktivace neobyčejných schopností, obtížně zvládnutelná. Energie nebudou v souladu a tím si můžete vyvolat i jiné obtíže, třeba zdravotní.
Intuice: Skládá se z mnoha vnitřních čidel po celém těle.
Tyto čidla nám dávají celkové informace z viditelného i neviditelného světa, které se pak náhle objeví v naší mysli. Intuice k nám mluví i prostřednictvím pocitů v těle a tím nám dává možnost jednat na základě svého cítění. Dokážeme předem vytušit následující situaci, nebo ukáže, jak se nejlépe v té situaci zachovat, zda s řešením vyčkat, nebo ihned řešit.
Pokud intuici nevnímáme, tak jsme neklidní, ve stresu a stále nám ke spokojenosti něco chybí. Intuice nás vede zpátky k sobě, ke spojení s duší, volnému tvoření a vyjádření se svým vlastním způsobem. Ukazuje nám a vede nás abychom fotografovali, psali knihu, léčili, malovali prostě se seberealizovali a postupovali vpřed.
Aktivace: tady opět platí..na každého zabírá něco jiného a opravdu se nesmí s aktivací spěchat. Dokonce se Vám to nemusí ani v tomto životě podařit. Mnoha duším trvá otevření této čakry i několik reinkarnací. Třetí oko je branou naší duše.
K aktivaci napomáhají i některé kameny: Křišťál, vltavín, sodalit, ametyst, azurit, chryzokol.
Úspěchu můžeme dosáhnout meditací, vizualizací ( představovat si v meditaci, jak se pomalu otevírá, ucítíte jemnou rotaci v místě šesté čakry), je třeba to opakovat každý den. V sedě, nebo v leže. Hlavní je na tuto činnost mít klid a býti zcela uvolnění. Někdo doporučuje pohled do svíčky, nebo do zrcadla (s tímto nesouhlasíme, pro větší přísun informací si na tomto webu vyhledejte článek o zrcadlech). Mohou pomoci i meditační zvuky, kterými je internet přesycen-vyberte si sami, co Vám bude vyhovovat.

Každý člověk má nějakým způsobem třetí oko pootevřené, ale jen do té míry, kterou je každý jedinec schopen ustát. Než se rozhodnete pro aktivaci, tak si uvědomte, že ne vše je výhodou. Slabší povaha se těžko vyrovná s následujícími vizemi, možností vidět i jiné bytosti atd. Jednou každá duše dospěje do stavu, kdy to bude schopna unést, ať už je to v tomto či v dalším životě.