Vlkodlak ze Southendu

O tomto případě kolují pochybnosti. Byl Bill Ramsey posednut vlčím démonem, nebo šlo o psychickou poruchu? Každopádně tu hrají velkou roli manželé Warrenovi, kteří tento případ považovali jako svůj nejbizarnější. Warrenovi kvůli tomuto případu cestovali z USA do britského přímořského města v Essexu.Warrenovi zdroj Goggle

Rodák ze Southendu Bill Ramsey projevující se jako vlk měl klidné dětství, až do svého devátého roku. Jedno sobotní dopoledne roku 1952 si hrál na jejich zahradě, když v tom ho přepadl podivný a neznámý pocit. Ucítil chlad a nesnesitelný zápach, ze kterého se mu chtělo zvracet. Zmocnil se ho takový vztek (vždy byl klidné a hodné dítě ), při němž se rozeběhl k okraji zahrady a začal vyrvávat plot k sousedům. Jen pro zajímavost….plot byl tak těžký, že ho stěží uzvedli jeho rodiče.
Odkud se vzal ten zápach a následná síla? jak mohlo doposud hodné dítě uzvednout něco tak těžkého?
Těžko se to dá posuzovat, ale chlapec byl následně vyšetřen několika specialisty z Essexu, kteří na něm nic neobvyklého neshledali. Že by v tom měl opravdu prsty vlčí démon?

Bill Ramsey zdroj Google

Warrenovi i Ramsey věří, že posednutí démonem je v tomto případě opravdu reálné, nikde se ale nepíše o jakého démona jde.
Bill měl v dětství jen tento jeden zážitek. V 60 letech, kdy se opět začínají objevovat další příznaky je Bill už šťastně ženatý a má tři děti.
Začíná upadat do zvláštních stavů, kdy se v něm probouzí neskutečná neurčitá zlost doprovázená obrovskou vnitřní silou.
Rodina ho posílá s jeho souhlasem do nemocnice, kde Bill nelidsky vrčí, cení zuby a chová se jako vlk. Také má noční můry a vize.
Bill své záchvaty nemůže nijak ovládat a ani předvídat, má dokonce ze sebe strach, protože je schopný ublížit svému okolí. Poprosí Warrenovi, kterým svůj příběh vypráví, aby ho nechali zavřít někam do vězení.
V roce 1992 ho ale Warrenovi dopraví do svého domova v Connecticutu, kde jsou domluvený s biskupem Robertem McKennou na provedení exorcusmu.
Ten si Warrenovi natočili. Od té doby nebylo o Billovi nikde nic napsáno, takže je zřejmé, že exorcismus byl úspěšný. Pokud tedy šlo opravdu o napadení démonem….takový exorcismus může být používán i jako tzv. placebo efekt, který pomůže člověku, když si myslí, že posedlý je. Jestliže byl Bill jen psychicky nemocný, odkud se potom vzali ty vize, síla a nadpřirozené jevy doprovázené každým jeho záchvatem? a který démon se projevuje tímto stylem?
Myslím, že to už se nikdy nedozvíme.

Video natočené Warrenovými