Vyšetřování u paní Mirky

Někdy začátkem června nás kontaktovala paní Mirka z vesničky u Ústí nad Labem, které před půl rokem zemřela maminka. Od té doby jí neustále vidí ve snech. Na tom by nebylo celkem nic zvláštního, ale maminka k ní ve snu mluví a natahuje ruce. Tady bylo zřejmé, že jí chce něco sdělit nebo před něčím varovat. Paní Mirka řekla, že má s maminkou vše vyřešené, jediné co by mohlo být za problém je, vztah maminky se sestrou.
Jelikož tu nešlo o případ napadání, domluvili jsme se s ní, že jí navštívíme v průběhu naší dovolené na Hamrech na jezeře, kdy to k ní bude blíž než od nás od Příbrami.
V určený den, jsme k Mirce dorazili. Přivítala nás usměvavá a milá paní, jejíž všeobecný náhled na duše nás utvrdil v tom, že se s ní bude velmi dobře spolupracovat (hlavní je se nebát a to se Mirka nebála).
Posadili jsme se ke stolu a Pavel začal nahrávat její příběh. Když Mirka vyzvala maminku aby jí něco řekla, uslyšela jsem šouravé kroky kousek vedle nás. Maminka byla přítomna, ale nechtěla komunikovat. Když se Mirka zmínila o bývalém příteli, začala atmosféra v místnosti stoupat. Jeho příběh tu popisovat nebudu z důvodu ochrany identity lidí z vesničky. Dodám jen, že zemřel nepřirozeně.
Na nahrávce byl slyšet nesouhlas z naší přítomnosti a odpovědi jako -je moje….vypadněte-
Tato duše si na paní Mirku dělala velké materialistické nároky a už naše přítomnost se mu nelíbila. To byl důvod, proč jí maminka ve snu varovala. Problém byl v tom, že cestoval domem a když nechtěl, tak tam vůbec nebyl. Když nám Mirka chtěla ukázat fotografii její rodiny v chodbě, tak po otevření dveří do vstupní části domu nás překvapilo, že hlavní dveře jsou otevřené ( Mirka udává, že to se stává často). Pán v helmě byl pryč a už se po čase naší přítomnosti neukázal.
Domluvili jsme se s Mirkou, že jí v říjnu navštívíme (jezdíme do Ústí často) a odvedeme ho.
Pokaždé, když se účastníme nějakého vyšetřování, tak i po odjezdu má více Pavel jak já, spojení s tím místem po určitou dobu. Jedeme… podívám se na něj a vidím ten jeho nepřítomný výraz. Řekl mi, že se opět vrátil do domu a chová se majetnicky. Ihned jsem to psala paní Mirce, řekla jí, ať zapálí bílou šalvěj, kterou jsme jí tam nechali, aby ho oslabila. Ještě před tím, než to udělala, nám poslala fotografii staré venkovní židličky, která se najednou rozpadla. Byla po její mamince a bytelná.

Musím zde napsat, že paní Mirka není v ohrožení a řešení tohoto případu nevyžaduje okamžitou pomoc, takže můžeme za ní přijet klidně až v říjnu, jak jsme se domluvili. Mirka je vyrovnaná žena, která se nebojí a ví jak se zachovat v případě zhoršení. Jsme stále v kontaktu a věříme, že se brzy vše vyřeší.
Lenka a Pavel