Vyšetřování v terezínském lazaretu z pohledu kolegů

Dobrý den milí čtenáři. V tomto článku Vám přinášíme naše společné vyšetřování v terezínském lazaretu z pohledu kolegů z týmu „Urbex a Paranormal HK“. Zde jsou jejich slova a video.

Hezký horký den. Sice po hodně dlouhé době (čekali jsme i na video od streamu), ale přeci. Konečně je na světě naše video z opět další strávené noci v Terezíne kde jsme byly tentokrát v bejvalé nemocnici. Po ukončení vyšetřování jsme na místě rovnou i přespali. Byly jsme tam opět ještě s týmem Lenky a Pavla z Příbrami. A co se dělo nebo nedělo? to už můžete vidět ve videu. Prozradíme že to bylo dosti záživné pro nás, a máme velmi zajímavé nahrávky. Zajímavé je, že zrovna na tomto místě nám někdo řekl jméno Ferdinand a hned na to navázalo slovo Princip.

Lidé mají Terezín v Ústeckém kraji spojený hlavně s malou pevností a s dobou druhé světové války, kdy v ní byl koncentrační tábor. Přitom tradice malé pevnosti coby vězení je dlouhá a sahá až k počátkům 19. století. Prošla jí spousta známých osobností, jako třeba Gavrilo Princip, který 24. června 1910 spáchal v Sarajevu atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d ´Este.
Nejznámější nemocniční pokoj je ten, ve kterém zemřel Gavrilo Princip, atentátník ze Sarajeva. Je to malá místnost vedle ošetřovny lékařů. I když Gavrilo spáchal atentát na následníka trůnu, podle tehdejších zákonů nebyl plnoletý, a tak nemohl být popraven. Putoval tedy do terezínské pevnosti a následně do vojenské posádkové nemocnice, kde v dubnu roku 1918 zemřel na následky tuberkulózy kostí.

Vojenská nemocnice je, stejně jako ostatní terezínské budovy, obrovská. Terezín byl postaven jako logistická vojenská základna, která měla v historii zásobovat vojenská tažení na severu Čech a v Německu. Od padesátých let 20. století funguje objekt jako sklad.

Video z vyšetřování v terezínském lazaretu