Židovský hřbitov

Dříve, než-li Vám popíši náš příběh,dovoluji si ve zkratce popsat zajímavosti židovského hřbitova.
Ve víře,že člověk bude opětovně vzkříšen, se na židovském hřbitově pohřbívá do bílého plátna. Celé místo se považuje za posvátné a proto tu platí některá pravidla, které lidé neporušují. Nesmíte na hřbitově jíst ani pít, zákaz vstupu všem zvířatům, hroby musí zůstat na věky neporušené.
Pokud se náhodou stalo, že se hřbitov z nějakého důvodu nemohl rozšířit, pohřbívali se lidé na sebe do vrstev, časem se navezla další hlína, do které se pohřbívalo opětovně.židovský hřbitov-Google

Náš hřbitov, který jsme navštívili se nachází na okraji lesa, poblíž obdělávaného pole.
Pokud o něm nevíte, s největší pravděpodobností ho nenajdete.
Na rozpoznání atmosféry nám postačilo vystoupit z auta. I když se musí jít větší kus přes pole pěšky, atmosféra se dala krájet už v těchto místech.
Byl večer… z lesa se ozývaly zvuky zvířat, které jsme buď probudili nebo v noci žijí. Čím blíže jsem byli ke hřbitovu, tím více mě přepadal pocit, že nejsme vítáni a ještě něco….zvědavost?

Jakmile jsme došli před hřbitovní bránu, vše utichlo….i les.
Odjistili jsme petličku na bráně (byla jištěná jen tenkým klacíkem) a vešli. Hřbitov působil staře. Některé náhrobky byly povalené časem k zemi. Na všech položené kameny podle židovské tradice. Stále bylo ticho. Rozhodli jsme se jít tedy po pravé straně nahoru do kopce. (Od branky je vidět po celém hřbitově). Pozdravili jsme a ujistili dušičky, že jdeme v míru. Možná náhoda, možná ne, ale když se došlo na vrcholek hřbitova, kde se zdály náhrobky starší a více se naklánějící k zemi se začal zvedat vítr. Nějak jsme tomu nevěnovali pozornost, mohlo jít přeci o náhodu.
Udělalo se několik fotografií a jelikož vítr nepřestával, ale naopak se zdálo že zesiluje, tak jsme se rozhodli, nahrát na zkoušku EVP pokud to vůbec bude díky větru slyšet….
Dávali se otázky běžné při nahrávání EVP, potom Pavel položil otázku, zda-li byli za života týráni.( Nosíme s sebou diktafon a sluchátka, ale vítr byl opravdu silný a i když jsme z nahrávky slyšeli odpověď, pro tuto chvilku jsme jí nerozluštili. Doma po odstranění šumu nás po této otázce varovala na EVP žena. Řekla-VARUJI TĚ!!!).
Počasí se zhoršovalo, takže se akce ukončila. Při cestě z kopce k brance, se zničehonic začala rychle šířit mlha po celém prostoru hřbitova. Atmosféra nebyla vůbec dobrá a nějaká entita si usmyslela, že z nás bude čerpat energii. ( V takovou chvilku jim to vždy zakažte! uvědomte si, že jste vždycky silnější jak oni! věříte-li tomu, potom tomu tak je).
Strach jsme neměli, ale nikdy neriskujeme více než musíme nebo tak děláme úmyslně, takže i přes tuto entitu,vítr a mlhu jsme s klidem došli k brance. Poděkovali jsme jim, řekli ať odpočívají v pokoji a zůstanou zde.
Bohužel né vždy Vás poslechnou a i přes zákaz jít s Vámi domů, často tak konají a s radostí to mi věřte. Vidí ve Vás zdroj energie, vidinu pomoci z Vaší strany, pokud to umíte (oni to cítí) atd.
K nám domů se nedostal, byl vyveden z auta ven.

Druhá návštěva tohoto místa byla ukončena rychle. Pře brankou jsme se zeptali, jestli můžeme v klidu a míru vstoupit a z EVP zaznělo -Ne!
Úmyslně nechceme narušovat jejich klid, vždyť je to jejich místo odpočinku, takže jsme poděkovali a jeli na místo druhé, které jsme měli v plánu.
Celou cestu k autu nás ale nějaká entita doprovázela. Možná se chtěla ujistit, že opravdu jedeme pryč, nebo možná potřebovala odvoz 🙂