Ouija

Někdo tomu věří, někdo ne, nic se Vám nemůže stát, nebo je extrémně nebezpečná? jak je to vlastně s Ouija tabulkou?

Ouija

Začala se používat po Americké občanské válce (1861-1865) poté , co lidi ztratili své blízké a také se začal ve větší míře rozvíjet spiritismus. Nejstarší zpráva o tabulce je z roku 1886. Byla užívána spiritisty z Ohia. Ouia si začala získávat oblibu mezi všemi vrstvami společnosti, prodávala se jako mystické orákulum. Brzy ale začala získávat kritiku především u spiritistů, podle nich nebyla bezpečná a často na to poukazovali. I přes všechna varování Ouija i v dobách krize po První světové válce a po pandemii španělské chřipky vydělala The Kennard Novelty Company více jak jeden milion dolarů a stále se vystavovaly továrny na tuto tabulku. Lidé jí byli doslova posedlí. V roce 1927 už bylo prodáno kolem dvou milionů tabulek. Spisovatelka Pearl Curannová prý napsala básně a příběhy podle mrtvé ženy ze 17.století, která jí je údajně sdělila přes Ouiju roku 1916.

komunikace přes Ouiju

Církev se začala o tabulku zajímat až po vydání hororového filmu Vymítač ďábla v roce 1973. Označili tabulku za nástroj ďábla a pomůcku pro satanisty.
Odborníci před použitím tabulky varují: není těžké se otevřít zlu, ale potom se ho zbavit je často nad naše síly. Pokud si myslíte, že vyvoláte třeba rodinného příslušníka a tudíž jste v naprostém bezpečí, opak může být pravdou. Některé zlé duše či démoni, se dokážou za Vašeho příbuzného dobře vydávat a Vy nemusíte mít žádné podezření, že je tomu jinak .Když už budete chtít Ouiju vyzkoušet, vždycky mějte u sebe osobu, která má nemalé zkušenosti. Častým problémem je i nedodržení určitých pravidel. Nejdůležitější je se umět s duší rozloučit, poslat jí zpět na místo, kam patří.

Následující odkaz vede na film, který byl natočen podle zdokumentovaných skutečných událostí :
http://www.onlinefilmykeshlednuti.cz/horor-filmy/veronica-veronica-2017-ke-shlednuti-online