Ralph Sarchie – Chraň nás od zlého

Životní příběh tohoto vysloužilého NewYorkského policisty se stal základem filmu „Chraň nás od zlého / Deliver Us from Evil“ z roku 2014.

Ralph Sarchie

Sarchie sloužil jako seržant NYPD v jižní části Bronxu v jednotce, která měla za úkol vyšetřování a prevenci závažných trestných činů. Ačkoli vyrůstal v katolické rodině, jeho víra se postupně vytrácela. Bylo tomu do chvíle, kdy se připletl k případu posedlého muže, který měl na svědomí několik vražd. Tento případ mu od základu změnil celý život a pohled na svět. Jeho prožitek a účast na vymítání mu (jak on tvrdí) otevřela oči a on uzřel pravdu. Začal se věnovat studiu démonologie a asistovat při exorcismech.

Jeho práce a znalosti v oblasti démonologie byly po čase tak rozsáhlé, že na některých případech doprovázel Eda a Loraine Warrenovi při řešení zamoření démonickými entitami. Jako jeden z mála démonologů je majitelem takzvaného „Pravého kříže“. To je kříž vyřezaný ze dřeva kříže na kterém byl ukřižován samotný Kristus. Říká, že jeho posláním se stal boj proti démonickým silám a nikdy si za pomoc nevzal ani haléř.

Filmové zpracování jeho prvního případu, který mu otevřel oči najdete pod následujícím odkazem: Chraň nás od zlého / Deliver Us from Evil (2014)